У Харкові відновили пам’ятник Жукову: фото

У Харкові відновили пам’ятник  Георгію Жукову

У Харкові повернули на місце пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову. Його знесли 2 червня під час акції протесту біля Палацу спорту. У той день проходив з’їзд партії Геннадія Кернеса та Геннадія Труханова "Довіряй справам". Об этом сообщает nashagazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

Мер міста Геннадій Кернес зазначив, що він виконав свою обіцянку щодо пам’ятника.

"Як і обіцяв – сьогодні повернули на місце", – написав міський голова і виклав фото відновленого пам’ятника Георгію Жукову.

У коментарях до посту Кернеса думки людей щодо відновлення пам’ятника Жукову розділилися. Одні схвалюють дії мера міста, а інші – відверто засуджують. "Повернув на місце вбивцю і радіє", – написали користувачі. "Круто, тепер Кернес героїчно захистив пам’ятник військовому злочинцю", – додали підписники Кернеса. Інші зазначили, що "це чудово" і подякували за "відновлення історії".

Про те, як активісти знесли пам’ятник Жукова 2 червня – читайте за посиланням.

Користувачі додали, що краще б Кернес виділив гроші на ремонт житлового фонду або навів порядок в транспортній галузі.

Варто наголосити, що за законом про декомунізацію пам’ятник Жукову повинен бути демонтований. А згідно з законом про присвоєння імен в тому числі і топонімам, немає правових підстав присвоїти ім’я Жукова будь-якому топоніму.

Хто такий маршал Жуков?Радянський полководець і державний діяч, чотириразовий Герой Радянського Союзу. Протягом Другої світової війни командував військами Київського особливого військового округу, Генеральним штабом, 1-м Білоруським фронтом тощо.

Однак його особистість – дуже неоднозначна. На переконання багатьох експертів, радянський полководець не цінував життя своїх солдатів. Про нього пишуть історики: "Жуков ніколи не поведе армію в бій, якщо в нього людей не в 5 разів більше, ніж у противника".

Жуков
Маршал Георгій Жуков

Жуков також очолив військові навчання Радянської армії із застосуванням на Тоцькому полігоні в Оренбурзькій області (Росія) з використанням ядерної зброї. Вони відбулись 14 вересня 1954 року і мають страшні наслідки.

Так, з 45 тисяч задіяних військових до 2013 року в живих залишилося трохи більше 2 тисяч. Половина з них офіційно визнані інвалідами першої та другої групи, у 74,5% – хвороби серцево-судинної системи, ще у 20,5 % — хвороби органів травлення, у 4,5% — злоякісні новоутворення і хвороби крові. Також постраждало близько 10 тисяч цивільного населення з найближчих населених пунктів. Відомості про навчання засекречені.

Дивіться відео від 24 каналу про те, хто такий маршал Жуков:


Джерело статті: “http://24tv.ua/u_harkovi_vidnovili_pamyatnik_zhukovu_foto_n1177844”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя