У Білорусі впіймали українських "чорних трансплантологів" - Статьи - Стоп Откат - Взятки, откаты, рейдерство в Украине


Підозрювані через Інтернет підшукували жертв для переправлення за кордон, де проводилися незаконні операції з видалення нирок і їх пересадки заможним реципієнтам.

Міністерство внутрішніх справ Білорусі порушило кримінальну справу проти громадянина Ізраїлю (уродженця Білорусі, який емігрував у 1991 році), а також 2 громадян України за підозрою в тому, що вони займалися підбором і вербуванням донорів внутрішніх органів.

Як повідомили в білоруській міліції, справу порушено за статтею 181 Кримінального кодексу Білорусі (торгівля людьми з метою вилучення органів і тканин для трансплантації).

Діяльність угруповання було припинено завдяки спільним зусиллям МВС Білорусі та України.

Установлено, що в 2008-2010 роках підозрювані через Інтернет підшукували жертв для переправлення за кордон (Еквадор, Косово), де проводилися незаконні операції з видалення нирок і їх пересадки заможним реципієнтам.

Донори виїжджали за кордон добровільно, однак щодо них застосовували різні методи психологічного й фізичного впливу, у тому числі боргову залежність.

За видалену нирку кожному добровольцеві належала плата в обсязі 10 тисяч доларів, однак деякі після хірургічного втручання одержували лише частину обумовленої суми, а решту потрібно було відробити, завербувавши нових жертв.

Справу порушено проти одного з лідерів злочинного формування — громадянина Ізраїлю, а також двох співучасників-українців, які у свій час також були донорами й згодом увійшли до складу злочинної групи.

Уже встановлено особи трьох білорусів, що стали жертвами підозрюваних, а також низка осіб, які були ними завербовані, однак з огляду на різні причини не змогли виїхати із країни для проведення операцій.

Зазвичай у тенета "чорних трансплантологів" попадалися молоді люди, які опинилися в скрутному фінансовому становищі й вирішили таким чином поправити свій бюджет. Проводиться подальша оперативно-слідча робота з розшуку можливих пособників затриманих, а також потерпілих від їхньої діяльності.

Источник: tsn.ua

Источник: “http://stopotkat.net/news/view/4701”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя